تفاوت باربری و اتوبار

مدتی است که دو واژه باربری و اتوبار بر سر زبان ها افتاده است و بیشتر مردم این دو اصطلاح را به جای هم استفاده می کنند. اما آیا واقعا این دو اصطلاح با هم تفاوت دارند یا یک معنی می دهند؟
در ادامه می خواهیم به تجزیه و تحلیل این موضوع بپردازیم و تفاوت ها و شباهت های آن ها را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید . اگر بخواهیم قضیه را موشکافانه بررسی کنیم متوجه می شویم که در اصل این دو اصطلاح تفاوت هایی با هم دارند که در اینجا چند مورد از تفاوت های آن ها را بررسی می کنیم :

تفاوت

یکی از تفاوت هایی که این دو اصطلاح با هم دارند در دامنه فعالیت آن هاست . دامنه فعالیت باربری نسبت به اتوبار گسترده تر است . به این معنی که اتوبار فقط در زمینه حمل و نقل و جا به جایی اسباب و اثاثیه فعالیت می کند که این اسباب و اثاثیه می تواند مربوط به اسباب کشی منزل یا محل کار باشد. اما باربری به سبب تجهیزات پیشرفته تری که نسبت به اتوبار دارد و همچنین مجهز بودنش قادر است هر نوع باربری را جا به جا کند . از حمل و نقل شن و ماسه گرفته تا جا به جایی مواد غذایی توسط ماشین های یخچال دار . در صورتی که اتوبار نمی تواند مواد غذایی را که در جا به جایی نیاز به شرایط خاصی دارند را به دلیل عدم داشتن ماشین های یخچال دار جا به جا کند .

تا اینجا با تفاوت های باربری و اتوبار آشنا شدیم .

شباهت ها

اما این دو اصطلاح شباهت هایی هم با هم دارند مثلا یکی از شباهت های آن ها ماهیت فعالیت آن هاست که در کل هر دو اصطلاح در زمینه حمل و نقل بار فعالیت می کنند شباهت دیگر حوزه فعالیت آن هاست که هر دو می توانند در سطح شهری یا بین شهری یا بین المللی فعالیت کنند .

خوشحالیم که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید .

Pin It